За умов суворого клімату повністю відмовлятися від м’яса не варто, вважає лікар-дієтолог, кандидат медичних наук Дар’я Русакова. За її словами, для повноцінного раціону достатньо двічі на тиждень вживати по 100 г м’яса. Чим корисний цей продукт? І в якому вигляді його краще готувати?
У чому користь м’яса
М’ясо має повноцінний амінокислотний склад, оскільки це джерело тваринного білка, каже дієтолог Дар’я Русакова. За словами фахівця, при вживанні червоного м’яса краще засвоюється залізо.
«Для повноцінного раціону достатньо два рази на тиждень вживати по 100 грамів м’яса. Це в середньому» , — розповіла в інтерв’ю Русакова.
За словами лікаря, рекомендується вживати м’ясо у відвареному або запеченому вигляді, а також страви з рубаного м’яса – котлети, тефтелі. Допускається і сучасна форма приготування гриль.
«Зараз багато грилів дозволяють смажити без використання олії. Тому аерогриль — чудовий спосіб приготування та альтернатива шкідливій смаженці» , — пояснила дієтолог.
Що не корисно
Не корисно смажене м’ясо, а також продукти із обробленого червоного м’яса у вигляді ковбасних виробів, попередила кандидат медичних наук.
«У них багато канцерогенних компонентів та велика кількість жиру та солі, що несприятливо позначається на серцево-судинній системі, може сприяти розвитку надмірної маси тіла та онкологічних захворювань шлунково-кишкового тракту» , — зазначила Дар’я Русакова.
Вегани та вегетаріанці
Якщо повністю виключити з раціону м’ясо, як роблять вегани та вегетаріанці, це не корисно для організму, вважає дієтолог. У разі важливо зробити раціон повноцінним.
«Якщо це веганський чи вегетаріанський раціон, то можна замінити м’ясо біологічно активними добавками до їжі, які допоможуть заповнити амінокислотний та мікроелементний дефіцит» , – порадила лікарка.
Збалансований раціон можна скласти з альтернативних джерел білка, наголосила також фахівець.
The post Дієтолог пояснила, чому не варто повністю відмовлятися від м’яса first appeared on Woman-24 — жіночий онлайн-портал.