Дивлячись, яке пиво і як його зберігали.
Чи може пиво зіпсуватися
Так. Як і будь-яка інша їжа, пиво має термін придатності. Головні вороги свіжості – бактерії, сонячне світло і кисень, які окислюють напій і змінюють його смак. Через окислення солодовий смак темного пива починає нагадувати підгнилі фрукти, а світле взагалі втрачає характерні відтінки і стає схожим на картон.
Пивовари намагаються зменшити вплив цих факторів, але зовсім позбутися їх неможливо. Тому в міру старіння пиво стає гіршим. Це не стосується видів, які навмисно витримують, таких як ламбік.
Щоб зберегти напій якомога довше, використовуються різні технології. Його розливають у пляшки з темного скла, непрозорі металеві банки і зберігають у темних місцях, щоб уберегти від світла. З киснем боротися не так просто – він у будь-якому разі опиниться в готовому продукті. Але завдяки вдосконаленню обладнання пивовари постійно працюють над тим, щоб його кількість була мінімальною.
Читайте також: Ментолова гидота
Від бактерій пиво захищає алкоголь у складі, температура варіння і пастеризація. Пастеризація – це обробка банок і пляшок струменем пари та окропу з температурою близько 140 градусів.
Чи можна пити прострочене пиво
Залежить від виду пива та умов його зберігання.
Звичайні сорти в магазині практично завжди пастеризують. Тому пиво зберігається 6-8 місяців, а після закінчення терміну придатності зазвичай змінюється тільки смак. Сам же напій при правильному зберіганні залишається безпечним ще близько року. Спробуйте відкрити пляшку. Якщо напій шипітиме і з’явиться біла піна, можливо, пиво і на смак ще нічого.
Крафтові пивоварні часто відмовляються від пастеризації на користь смаку, тому в пиві розмножуються бактерії. Такі напої мають менший термін зберігання і їх категорично не можна пити після того, як він вийде.
Читайте також: Энцефалопатическая стадия алкоголизма
Те саме стосується і будь-якого відкритого пива. У ньому в будь-якому разі розмножувалися бактерії та виділяли якісь продукти життєдіяльності, тож можна й отруїтися. Такий напій краще викинути без жалю.
Наукові джерела:
Everything You Need To Know About Expired Beer / Brewer World, source