Професор Тім Спектор виступив у подкасті Zoe, щоб обговорити, чи може алкоголь бути корисним для здоров’я, і розповів, які напої мають більше користі.
Це питання, яке часто виникає у нас, коли ми випиваємо келих Піно Нуар після роботи або пінту пива в пабі: наскільки шкідливий для нас алкоголь?
Зіткнувшись із суперечливими дослідженнями та урядовими порадами, ми часто плутаємося в оцінках, деякі з яких говорять про відсутність безпечних рівнів алкоголю, а інші згадують про потенційну користь помірного вживання.
У подкасті «Чи може алкоголь бути корисним?» професор Тім Спектор висловив свою позицію: алкоголь сам по собі не може бути корисним для здоров’я.
Читайте також: У важливого для здоров'я серця продукту знайдений несподіваний ефект
Однак картина дещо складніша. Деякі напої можуть мати корисні властивості, особливо ті, які містять більше поліфенолів. Ці хімічні сполуки, що зустрічаються в рослинах, допомагають зміцнити наш захист від хвороб, знижують запалення та стимулюють корисні бактерії в кишківнику, як повідомляє Surrey Live.
На першому місці в цьому списку — червоне вино та деякі «ремісничі» сидри. Професор Спектор зазначив: «Раніше я говорив, що червоне вино перевершує все, але зараз я знайшов деякі ремісничі сидри… і вони мають високий рівень поліфенолів. Потім у списку йдуть такі напої, як рожеве вино, біле вино та шампанське, просекко тощо».
«На цьому рівні знаходяться лагери, а також дещо корисніші традиційні британські елі та деякі бельгійські пива, які також містять поліфеноли та певні дріжджі. Принаймні бельгійці вірять у їхні корисні властивості, хоча не всі це підтримують».
Читайте також: Дієтологи назвали п'ять овочів, які вважаються корисними але шкодять здоров'ю
«На цьому, фактично, список закінчується. Інші напої не мають багато поживних речовин для мікробів. Більшість людей не розуміє, наскільки менше поліфенолів у білому вині порівняно з червоним. Щоб отримати ті ж самі переваги, вам доведеться випити втричі більше білого вина, тому це не рекомендується».
Він також зазначив, що будь-який дистильований напій (тобто міцний алкоголь) майже не має корисних властивостей для кишківника, оскільки все корисне видаляється під час процесу дистиляції.
Крім того, він пояснив, як визначити напій з високим вмістом поліфенолів за його смаком: «Він залишає характерний терпкий смак на язику, що сушить рот. Ця терпкість свідчить про наявність танінів, які є класичними поліфенолами».
Читайте також: Названі 5 продуктів з високим вмістом вітаміну D
Доктор Сара Беррі, провідна науковиця Zoe, наголосила на важливості зважування переваг поліфенолів у напоях проти негативних ефектів алкоголю. Вона пояснила: «Ми знаємо, що як тільки ви перевищуєте одну-дві порції алкоголю на день, негативні ефекти починають переважати — це окислювальний стрес, запалення… Якщо ж ви тримаєтесь на рівні однієї-двох порцій, ви збалансовуєте негативні ефекти алкоголю позитивними властивостями біоактивних сполук».
Джерело: Express Health