Багато людей сьогодні працюють віддалено, але експерти застерігають, що працювати з дому слід не з кожної кімнати.
З часів пандемії Covid-19 багато з нас перейшли на роботу з дому, а деякі мають гібридний графік, поєднуючи робочі дні в офісі та вдома. Однак, якщо ви працюєте вдома, експерти радять уникати роботи в спальні. Це пояснюється тим, що робота з цієї кімнати негативно впливає як на ваш сон, так і на стан тіла.
Згідно з нещодавнім опитуванням компанії Get Laid Beds, така звичка потребує корекції, адже зараз п’ята частина працівників працює зі спальні. Фахівці наголошують, що для тих, хто працює з ліжка, сон може обмежуватися лише 2-3 годинами на ніч, і це також може пояснити біль у спині, шиї та зап’ястях.
Читайте також: Лікарі розповіли, в яких випадках можуть шкодити яблука
Проте не всі мають додатковий простір для роботи, тому спальня стає єдиним варіантом. І хоча працювати в ліжку зручно, це може призвести до численних проблем зі здоров’ям — як психологічних, так і фізичних. Чим більше часу ви проводите в ліжку у стані неспання, тим важче потім розслабитися й заснути, адже ви починаєте асоціювати своє ліжко з бадьорістю, а не з відпочинком.
Чарлі Девіс, засновниця та генеральний директор Snuzzze, наголошує, що, хоча робота у спальні весь час не рекомендована, важливо працювати за столом, а не в ліжку. Вона пояснює: “Ми часто думаємо, що, взявши ноутбук у ліжко зранку чи ввечері, стаємо продуктивнішими, але насправді це шкодить довготривалій продуктивності. Це порушує сон і позбавляє відчуття часу, що призводить до пізніх ночей і меншого відпочинку.
Читайте також: Названо сім кращих типів продуктів для захисту від раку легенів
“Наявність столу у спальні або зберігання ноутбука на тумбочці може створити мимовільну асоціацію спальні з роботою, а не зі сном, що вплине на здатність добре відпочивати вночі, навіть якщо ви цього не усвідомлюєте.”
Девіс додає: “Робота в ліжку, навіть час від часу, може з часом негативно вплинути на тривалість і якість сну. Погана якість сну впливає на продуктивність і зосередженість, робить складнішими ухвалення рішень і контроль настрою — усе це ускладнює роботу. Також, коли ви працюєте на м’якій поверхні, як-от ліжко, постраждають шия, спина, таз тощо, оскільки тіло приймає неергономічне положення, сприяючи сутулості та болю у зап’ястях.”
Читайте також: Медики назвали шкідливі звички і продукти, котрі провокують мігрень
Джерело: Express Health