Група американських учених довела, що сидячий спосіб життя підвищує ризик розвитку недоумства, передає SciTechDaily.
Фахівці провели дослідження, в якому взяли участь понад 100 тисяч осіб. Громадяни протягом тижня носили прилади, які вимірюють становище об’єктів у просторі. Завдяки цим пристроям вчені могли відстежити рухову активність усіх, хто брав участь у експерименті.
Через 6 років після завершення дослідження більш ніж у 400 учасників розвинулась деменція. Фахівці зробили поправки з огляду на демографічні дані та особливості способу життя. Було встановлено, що ризик розвитку недоумства підвищується у тих, хто веде сидячий спосіб життя.
Якщо людина сидить більше 10 годин на день, ризик розвитку деменції збільшується. Навіть заняття спортом не змогли нівелювати наслідки такого способу життя.
Читайте також: Терапевт розповіла про першу ознаку артриту, яка з'являється вранці
Тепер вчені хочуть провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти, який рівень фізичної активності буде достатнім, щоб мінімізувати ризик розвитку деменції у людей, які ведуть сидячий спосіб життя.
За словами експертів, існують способи, які дають змогу уникнути деменції. Важливо вчасно розпізнати симптоми цього захворювання, щоб попередити її. Також не менш важливо відмовитися від шкідливих звичок та намагатися приділяти більше часу заняттям спортом.
Куріння та надмірне вживання спиртного – фактори, що підвищують ризик розвитку деменції. Відмова від шкідливих звичок знижує ризик розвитку недоумства та хвороб серця.