Дієтолог поділилася тривожними ознаками непереносимості глютена.
Лікар-дієтолог Ізабела Рамос Подбої пояснила, що таке глютена, в яких продуктах його можна знайти і до яких симптомів він може привести.
Глютен – це білок, що міститься в пшениці, ячмені та житі, який грає вирішальну роль у текстурі та структурі хлібобулочних виробів, надаючи їм еластичність та жувальну здатність. Він зазвичай міститься в продуктах, що містять борошно, таких як хліб, макарони, крупи, торти та печиво.
Глютен також можна знайти в деяких продуктах:
- Ковбасні вироби
- Соуси
- Бульйонні кубики
- Соєвий соус
- Шоколад.
Для багатьох людей споживання продуктів, що містять глютен, пов’язане з несприятливими кишковими та позакишковими симптомами.
Шлунково-кишкові симптоми можуть включати:
- Біль у животі та спазми
- Здуття живота
- Метеоризм (надмірне газоутворення)
- Діарея чи хронічна діарея
- Запор.
Позакишкові симптоми можуть включати:
- Втома
- Головний біль
- Біль у суглобах
- Зміни настрою (дратівливість, депресія, занепокоєння)
- Проблеми зі шкірою (висипання, екзема)
- Неврологічні симптоми (такі як оніміння чи поколювання).
У людей з непереносимістю глютена симптоми можуть виникнути протягом години після вживання продуктів, які містять глютен. Проте в інших людей може виникнути відстрочена реакція на глютен, коли симптоми можуть проявитися до 12 годин або більше.
Що викликає непереносимість глютену?
Варіанти конкретних генів, відомих як HLA-DQ, пов’язані зі значно підвищеним ризиком непереносимості глютена. Проходження генетичного тесту на непереносимість глютена може допомогти визначити, чи ви є носієм генетичних варіантів, які можуть призвести до потенційного розвитку непереносимості глютена», – пояснює лікар-дієтолог.
Читайте також: Корисні властивості зеленого перцю
Тест може виявити, чи є у вас генетичні варіації, які підвищують ризик розвитку целіакії.
Целіакія – це «найважчий тип непереносимості глютена», який є аутоімунним захворюванням. Целіакія – аутоімунне захворювання, при якому споживання глютену викликає неадекватну імунну відповідь і вироблення антитіл, які ушкоджують тонку кишку.
«Це може призвести до запалення, неправильного травлення та порушення всмоктування поживних речовин».
Якщо ви виявите, що у вас є генетичний ризик непереносимості глютена, Подбої порадила проконсультуйтеся з лікарем для додаткових аналізів.
Глютеновмісні крупи та їх похідні
- Пшениця
- Сорти та похідні пшениці:
- ягоди пшениці
- дурум
- емер
- манна крупа
- однозернячна пшениця
- Жито
- Ячмінь
- Солод у різних формах (включаючи: солодове ячмінне борошно, солодове молоко або молочні коктейлі, солодовий екстракт, солодовий сироп, солодовий ароматизатор, солодовий оцет)
- Пивні дріжджі
- Пшеничний крохмаль.