Дощ, похмура погода, швидке завершення світлового дня, холод – все це впливає на настрій та емоції людини. Восени кожен другий скаржиться на занепад сил, сонливість і депресивний стан.
За словами лікаря-сомнолога Євгена Жималенкова, ключова причина осінньої хандри – дефіцит сонячного світла. У деяких регіонах з настанням осені та зими сонце практично повністю зникає з неба.
Експерт порадив частіше бувати на вулиці у ясну погоду та не забувати про освітлення будинку. Чим менше світла, тим гірше виробляється вітамін D. Саме він відповідає за приплив енергії та сил.
Похмура погода та ранній наступ сутінків підвищують концентрацію гормону сну – мелатоніну. З цієї причини багатьом людям постійно хочеться спати восени та взимку. Для вироблення мелатоніну організму потрібний триптофан. Цей компонент бере участь у синтезі гормону щастя – серотоніну. Але через інтенсивне вироблення «сонного» гормону кількості триптофану для гормону радості не вистачає. Цим процесом пояснюється погіршення настрою.
Читайте також: Лікарка розповіла як відрізнити гострий і хронічний синусит за симптомами
Жималенков порадив восени збільшити кількість продуктів із вітаміном D у складі, магнієм та триптофаном. Ці речовини можна знайти в сардинах, лососі, вершковому маслі, яйцях, листі зелені, мигдалі, а також у молочних продуктах та індичці. Виробити серотонін допоможуть натуральний шоколад та яблука, додав медик.
Лікарі також радять більше гуляти, займатися фізичною активністю, приділяти час улюбленому хобі, зустрічам із друзями та близькими, а також уникати стресу та негативних емоцій. Заняття спортом стануть ідеальними “ліками” проти туги, навіть у похмуру погоду.