Наше серце щодня піддається багатьом навантаженням. Стреси, шкідливі звички, неправильний спосіб життя та навіть несприятливе навколишнє середовище — ці фактори можуть призвести до різноманітних серцевих захворювань. Діагностувати проблему на ранніх стадіях допоможе кардіолог у Львові. Кардіологія — це галузь медицини, яка спеціалізується на вивченні та лікуванні захворювань серця та кровоносних судин.
Кардіологи — це лікарі, які мають спеціальну підготовку в цій галузі та досвід роботи з хворобами серця. Вони допомагають діагностувати різноманітні серцеві захворювання, проводять профілактичні обстеження та розробляють індивідуальні плани лікування для кожного пацієнта. Про те, які симптоми вказують на захворювання серця, та як підготуватися до консультації з лікарем, поговоримо в нашій статті.
Ознаки серцевих хвороб
Часто хвороби серця розвиваються поступово, і на початкових стадіях симптоми можуть бути непомітними. Основними “тривожними дзвіночками”, які свідчать про проблеми з серцем є:
- біль в грудній клітині;
- прискорене серцебиття, аритмія;
- задишка;
- схильність до набряків;
- проблеми з артеріальним тиском;
- часті головні болі;
- порушення пігментації шкіри.
Багато людей вважають, що серцеві хвороби виникають лише в старшому віці. Це — міф. Консультація кардіолога може знадобитися навіть молодим, цілком здоровим (на перший погляд!) людям. Тому будьте уважними до свого здоров’я.
Кардіолог допоможе визначити ваші індивідуальні ризикові фактори для захворювань серця. Це можуть бути такі чинники, як гіпертонія, діабет, надмірна вага, куріння, спадковість і стрес. Знання цих ризикових факторів допомагає розробити план профілактики та зниження ризику розвитку серцевих проблем.
Готуємося до консультації кардіолога правильно
Перше та дуже важливе — перед зустріччю з лікарем підготуйте усю медичну інформацію про ваш стан здоров’я. Це результати попередніх обстежень, аналізи крові, ЕКГ та інші діагностичні звіти. На основі таких даних кардіолог зможе більш об’єктивно оцінити картину.
Також важливо:
- Завчасно підготувати питання щодо стану здоров’я, які вас турбують.
- Підготувати перелік ліків, які ви приймаєте. Повідомити лікаря про алергії на препарати.
- Зробити та записати заміри тиску за декілька днів до консультації.
Людям похилого віку краще відвідувати консультацію кардіолога у супроводі родичів.
Тривалість консультації кардіолога у більшості сучасних клінік — 30-50 хвилин. Якщо є така необхідність, лікар скерує вас на додаткові обстеження: кардіограму, ЕХО серця, лабораторні аналізи. На основі отриманих даних вам буде призначене лікування. Будьте здорові!