Вибір телевізора — завдання складне та відповідальне. У магазинах представлений такий широкий асортимент, що буквально розбігаються очі, а при вивченні технічних характеристик взагалі можна заплутатися. Щоб не помилитися з покупкою, важливо взяти до уваги кожен із наведених нижче нюансів.
Головні характеристики
- Діагональ екрану. Вона повинна дорівнювати ⅓ відстані від дисплея до глядачів. Наприклад, для кімнат, де від стіни до дивана чи ліжка — 2,5-3 метри, варто купити телевізори 40 дюймів (1 дюйм = 2,54 см). Занадто маленький екран зіпсує задоволення від перегляду, занадто великий — негативно позначиться на зорі.
- Тип матриці. Від неї залежить, наскільки яскравою та насиченою буде картинка. Найкраще зарекомендувала себе OLED-матриця на базі органічних світлодіодів. Бюджетним аналогом стане LED РК-панель зі світлодіодним підсвічуванням. LG і Samsung працюють на власних матрицях — Nano Cell і QLED відповідно.
- Ціна. Варто заздалегідь уточнити, скільки коштує телевізор в Харкові різних моделей, і порівняти технічні характеристики тих, що сподобалися з них.
- Частота оновлення картинки. Чим вище цей показник, тим більш плавним і реалістичним буде виглядати контент. Більшість базових моделей мають частоту розгортки 60 Гц, а топові телевізори з високим цінником сягають 120 Гц. В ідеалі що більше дисплей, то вище має бути частота.
- Дозвіл. Воно безпосередньо залежить від розміру екрана. Чим вище роздільна здатність (щільність точок на дюйм), тим кращої якості буде зображення. У компактних моделях діагоналлю до 40″ достатньо роздільної здатності Full HD, а екрани більше краще брати з сучасним стандартом 4К-8К.
- Наявність TV-тюнера. Він стане в пригоді у випадку, якщо ви плануєте користуватися не кабельним, а цифровим телебаченням. Тюнер перетворює цифровий сигнал на зображення зі звуком, і використовується на моделях, в яких немає вбудованого Wi-Fi модуля.
- Підтримка Smart TV. Інноваційна технологія перетворює звичайний телевізор на центр мультимедіа з доступом до будь-якого контенту завдяки підключенню до Всесвітньої мережі. Всі топові моделі оснащуються Смарт-ТБ, за допомогою якого можна складати власні плейлисти, записувати футбольні матчі, дивитися фото на великому екрані та не тільки.
- Операційна система. Тут не можна порадити якусь певну ОС: загалом вони схожі за набором функцій і можливостей, і суттєво відрізняються лише виробником та інтерфейсом. На ринку можна знайти телевізори на базі WebOS, Android, Tizen, Linux, а також без операційної системи.
- Продавець. Знайти надійні та перевірені телевізори від найкращих брендів із вигідною вартістю можна в інтернет-магазині Allo у Харкові.
- Якість звуку. Цей параметр краще оцінювати наживо, оскільки телевізори зі схожими акустичними характеристиками можуть звучати зовсім по-різному. Переконайтеся, що звук виходить реалістичним і чистим, без завад і затримок.
Вдалих покупок!