Піджак — важливий елемент ділового костюму, який шиють переважно з натуральних тканин. Тож і ціна такого одягу досить висока, та залежить виключно від статків власника. Догляд за ним має бути особливим, адже делікатна тканина погано реагує на механічну чистку та прання в машині.
Універсальність піджаків не рятує їх від виникнення потертостей, плям та інших дефектів. У цій статті ми розглянемо найкращі методи догляду за піджаками, а також відповімо на запитання: Чи можна прати піджаки у звичній пральній машині?
З яких матеріалів створюють піджаки?
Сучасні піджаки можуть бути пошиті з натуральних та синтетичних тканин, хоча їх склад може бути й комбінованим. На сьогодні найчастіше зустрічаються вироби з оксамиту, замші, льону, бавовни, атласу, вовни та вельвету. Кожна згадана тканина потребує індивідуального догляду і відрізняється своїми унікальними особливостями. Тому перед остаточним рішенням про використання засобів для чищення та прання слід ознайомиться з маркуванням, яке наноситься виробником на піджак.
Домашній догляд за цим елементом одягу полягає у видаленні плям від сухих сипучих речовин, таких як: пил, крейда чи пісок. Вони не проникають глибоко у волокна тканини і їх можна легко відчистити сухою щіткою. А от важковивідні плями краще видаляти в хімчистці.
Що може зруйнувати натуральні тканини?
Піджаки з бавовни або льону можна прати вручну чи в пральній машині, але тільки за умови, якщо на них немає складних застарілих плям і зазначені види обробки дозволені виробником. На відміну від перерахованих матеріалів елітні волокна, а якщо бути точніше — шовк і вовна, підходять тільки для сухого чищення. З подібних тканин створюються класичні піджаки. Головною особливістю натуральних і дорогих волокон є те, що вплив вологи на них обертається згубними наслідками: розтягуванням або, навпаки, усадкою. Крім води на натуральні тканини згубно впливають побутові пральні порошки і гелі. Якщо засіб низької якості, то він значно послаблює волокна і робить їх ламкими і тонкими.
Окрему увагу варто приділити тому, що в домашніх умовах практично неможливо правильно прасувати піджак. У професійній хімчистці тканину обережно пропрасовують, не залишаючи заломів та слідів. Для цього використовується технологічне обладнання, яке прасує у багато разів делікатніше за звичайну праску.
Чому варто звертатися до послуг сучасної хімчистки?
Професійна хімчистка виконує низку робіт із чоловічими піджаками та жіночими жилетами. Для кожного піджака підбирають індивідуальний метод обробки та чистячі засоби, які не шкодять тканині та максимально ефективно видаляють забруднення. Сучасні технології дають змогу усунути плями будь-якого походження, при цьому гарантовано зберегти цілісність тканини.
Поради з догляду за піджаками та жилетами в домашніх умовах
На завершення цієї статті хотілося б нагадати головні рекомендації, які дадуть змогу продовжити термін експлуатації піджака і жилета по максимуму. Для багатьох читачів ці поради можуть здатися очевидними, проте далеко не всі приділяють їм увагу. По-перше, появу плям будь-якого походження на піджаку не можна ігнорувати, оскільки тривалий вплив забруднень може безповоротно зіпсувати тканину. Найкраще рішення у перші дні після появи будь-яких дефектів, зокрема й плям, звернутися до фахівців.
По-друге, варто чистити піджак м’якою сухою щіткою після кожного використання. Таким чином ви видаляєте пил та бруд, який осідає на тканині протягом дня.
По-третє, обов’язково треба правильно зберігати піджак: щоразу після використання розвішувати його на м’якому вішаку та тримати подалі від прямого впливу сонячних променів.
Сучасна хімчистка unmomento.com.ua/uslugi/himchistka-pidjaka/ в наші дні доступна кожному, а профілактика дорогого виробу навіть раз на рік справляє неймовірний позитивний вплив на жилети і піджаки.