Важко повірити, але це правда: є продукти, які насправді викликають ще більший голод. Прочитайте тут, чого слід уникати, якщо ви хочете схуднути.
Є продукти, від яких справді хочеться зробити щось хороше для себе та своєї фігури.
Однак у якийсь момент виникає подив: чому я насправді не ситий, постійно відчуваю потяг і звідки раптом беруться зайві кілограми, хоч насправді я хотів схуднути?
Найчастіше це відбувається через підступні пастки для схуднення. Це стосується продуктів, які не насичують вас, а швидше спонукають їсти більше, ніж вам дійсно потрібно. На щастя, є здорові альтернативи.
Фруктові соки – спробуйте несолодкі смузі
Сік – класична пастка для схуднення: завдяки високому вмісту вітамінів він вважається корисним.
Однак мало хто знає, що він також дає багато калорій через високий вміст фруктози. У процесі виробництва із соку видаляється більшість м’якоті.
“Фруктоза, що залишилася, забезпечує збереження активності центру апетиту в мозку і негативно впливає на рівень цукру в крові. Сік не викликає почуття ситості, а швидше може викликати тягу до їжі”.
Смузі – хороша альтернатива фруктовому соку, за умови, що ви не додаєте до нього солодощі.
Читайте також: Дерматолог розповів чому з'являються зморшки і як захистити шкіру
Ніяких легких напоїв – натомість пийте воду
Охочі схуднути часто покладаються на легкі напої, щоб заощадити на високій калорійності (близько 40 калорій на 100 мілілітрів) звичайного безалкогольного напою. Але експерти впевнені, що низькокалорійні лимонади для дієти не годяться.
“Легкі напої особливо складні, тому що підсолоджувач, що міститься в них, змушує мозок думати, що він отримує цукор. Рівень інсуліну підвищується, але очікуваний цукор не надходить”, – каже лікар-дієтолог Василиса Пономарьова.
Потреба насичення залишається незадоволеною і наступна тяга не змушує себе чекати.
Щоб цього уникнути, краще час від часу побалувати себе склянкою справжнього лимонаду. Найкраще вгамування спраги – це, звичайно, вода – часто “настояна”, тобто змішана з фруктами, огірками і т. д., або навіть несолодкий чай.
Кава – якщо хочеш схуднути, пийте її чорною
Кава вважається справжнім вбивцею жиру, тому що кофеїн, що міститься в ньому, прискорює метаболізм і спалювання жиру. Частково це правда. Але це стосується лише чорної кави. Як тільки додаються цукор, молоко тощо, ефект схуднення перестає бути ефективним.
“Якщо ви хочете зменшити жирові відкладення, найкраще пити чорну каву. Слід уникати густої молочної піни, сиропу, какао-порошку і т.д. Особливо холодні кавові напої – справжні калорійні бомби”.
Мюслі – краще змішати самостійно
На жаль, той, хто думає, що робить для себе щось добре за допомогою мюслі, зазвичай помиляється. Готові продукти із супермаркету містять багато цукру.
“Вони також складаються з вуглеводів з коротким ланцюгом, які викликають коливання рівня цукру в крові. З цієї причини почуття ситості після сніданку триває недовго, і незабаром ви починаєте перекушувати”.
В ідеалі вам слід приготувати власну суміш мюслі – наприклад, з цільнозернових пластівців, горіхів, свіжих фруктів, таких як ягоди, йогурт, молоко або напій на рослинній основі. Таким чином ви можете бути впевнені, що сніданок не почнеться з цукрової бомби.
Батончики мюслі: горіхи – гарна альтернатива
Цукрова пастка застосовна і до батончиків-мюслі з супермаркету: незважаючи на маркетингові обіцянки, що прикрашають упаковку, у батончиках часто багато цукру та багато калорій для порівняно невеликого перекушування.
“Натомість як перекушування підійде жменя горіхів або шматочок фрукта – бажано в поєднанні з сиром або скиром, або нежирним сиром”.
Читайте також: 4 ознаки того, що метаболізм працює неправильно
Крім того, ви можете легко спекти батончики мюслі самостійно, щоб трохи вгамувати голод між прийомами їжі.
Глутамат: міститься у багатьох готових стравах
Глутамат відноситься до складних ефірів і солей глутамінової кислоти і міститься в багатьох стравах: будь то азіатські закуски, готові та заморожені страви, а також приправи та заправки для салатів.
До речі, в готових салатах часто міститься багато жиру у вигляді заправок та сиру, а також бактерій та мікробів. Так що, якщо ви думаєте, що салат з полиці в холодильнику – найкращий спосіб підтримати ваші цілі щодо зниження ваги, ви можете помилятися.
“Глутамат здатний запобігати виробленню гормону ситості лептину і тим самим долати бар’єр голоду в мозку. Глутамат маніпулює мозком і змушує людей їсти більше, ніж їм потрібно. Ось чому багатьом з нас так складно зупинитися, з’ївши жменю чіпсів, що містять глутамат”.
Крім глютамату, на наше почуття ситості негативно впливають консерванти, цукор, ароматизатори та інші підсилювачі смаку. Найкращий спосіб уникнути цього – готувати їжу самостійно, а не використовувати готові страви.