Лікар алерголог-імунолог Володимир Болібок підтвердив, що протяг і переохолодження можуть спровокувати розвиток застуди.
Медик пояснив, що на тлі місцевого переохолодження відбувається спазм судин, включаючи судини слизової носа та носоглотки. У цей момент кровообіг там зменшується, а отже, виникає дефіцит кров’яних антитіл та клітин імунної системи.
Патогенам стає простіше потрапляти в організм через ослаблені ворота. Часті застуди бувають у людей з хронічним фарингітом та тонзилітом, пояснив імунолог. Будь-який протяг може спровокувати порушення кровообігу в носоглотці, і мікроби, які там завжди, почнуть проникати далі в організм.
Лікар порадив гартувати організм у домашніх умовах, щоб він міг ефективно справлятися з перепадами температур. За словами Болібока, достатньо буде чергувати теплу та прохолодну воду у душі. Коли тіло спочатку поливають теплою водою, а потім холодною в організмі викидаються глюкокортикоїди – гормони, які у великій кількості можуть стимулювати імунну систему. Саме вони готують організм до зовнішніх атак сторонніх патогенів.
Читайте також: Як зміцнити імунітет і не захворіти восени
Однак доводити себе до стресу, коли руки та ноги починають тремтіти від холоду, не варто. В цьому випадку організм зробить занадто багато гормонів, через що імунна система буде пригнічена і не зможе нормально працювати.
Лазня, за словами лікаря, також може стати однією з ефективних процедур загартовування. Але краще звикати до банних ритуалів поетапно. Якщо все робити правильно, то забезпечено не лише міцний імунітет, а й гарний настрій, зазначає Болібок.
Імунолог також порадив додатково зволожувати повітря вдома під час опалення. Гарячі радіатори сушать повітря, забираючи з нього всю вологу. Через це в повітрі з’являються пил та сторонні патогени.