Турбуєтесь про те, чого очікувати після видалення зуба? Хоча процес загоєння може дещо відрізнятися в залежності від кількох факторів, більшість загоєння відбувається протягом 7-10 днів. Якщо ви стурбовані тим, як довго триватиме біль після видалення зуба, на щастя, через три дні більшість людей виявляють, що біль зменшується.

У перші два дні, як свідчить стоматологія, після видалення зуба екстракційна рана вимагає найбільшого подальшого догляду та уваги. Невелика кровотеча протягом 24 годин після екстракції є цілком нормальним явищем.

Як має виглядати екстракціонна рана, коли вона заживає?

Грануляційна тканина відіграє ключову роль у процесі загоєння та допомагає захистити згусток. Коли зуб видаляють, приблизно через тиждень утворюється грануляційна тканина, яка захищає місце видалення, поки не сформується нова кістка, що займає близько восьми тижнів.

Щоб прискорити загоєння екстракційної рани, можна вжити заходів, щоб захистити відкриту лунку і уникнути руйнування згустку крові.

Що робити після видалення зуба?

Для швидкого загоєння місця вилучення слід пам’ятати про кілька речей протягом перших кількох днів.

День 1 і 2:

Залиште місце екстракції в спокої принаймні на 24 години після процедури. У положенні лежачи голову потрібно тримати трохи піднятою.

Залиште марлю, яку ваш стоматолог поклав у рот, принаймні на кілька годин, щоб утворився згусток крові. Після цього його можна міняти так часто, як це необхідно.

Уникайте негайного полоскання рота, оскільки це може призвести до зміщення згустку і вплинути на час загоєння. Ви також повинні уникати пиття через соломинку, занадто сильного сплювання, гарячих рідин або алкоголю.

По можливості уникайте сморкання і чхання, особливо якщо видалений зуб на верхній щелепі.

Принаймні три дні після процедури не слід палити або іншим чином вживати тютюн.

Приймайте знеболюючі препарати відповідно до інструкції. Знеболюючі також можуть мати протизапальну дію.

Поради для швидкого одужання

Після утворення згустку крові вживайте наступних запобіжних заходів, щоб утримати його на місці та уникнути інших проблем протягом наступних 3-10 днів:

Полощіть рот фізіологічним розчином або дрібкою солі в теплій воді, щоб знищити бактерії.

Стоматологічна практика рекомендує продовжувати лікування зубів, як зазвичай, після видалення зуба. Однак чіпати рану не слід.

Їжте тільки м’яку, здорову їжу та закуски, які не вимагають багато жування. Уникайте картоплі фрі і віддавайте перевагу супам, йогурту та подібним продуктам.

Через два тижні зазвичай проводиться контрольний огляд у стоматолога або хірурга ротової порожнини. На цьому прийомі буде перевірено хід загоєння, щоб переконатися, що ваша рана гладко загоюється.

Порушення загоєння ран

Нормальний процес загоєння після видалення зуба може тривати до 10 днів. Однак, якщо ви відчуваєте такі симптоми, і ваш стан загалом погіршується, вам слід звернутися до свого стоматолога.