Атерома досить поширене доброякісне підшкірне утворення, яке в народі ще називають жировик. Насправді атерома – це закупорена сальна залоза, яка формує кісту, заповнену кератином, шкірним салом та іншими продуктами залози. Атерома у вигляді білого бугорка, спочатку не викликає ніякого дискомфорту та не представляє загрози для здоров’я людини, але з часом утворення збільшується у розмірі, стає помітним для оточуючих.
Такий косметичний дефект здатен перетворитися на психологічну проблему, у разі розташування на обличчі чи іншій відкритій ділянці тіла. До того ж, існує великий ризик запалення атероми та розвитку гнійного процесу, у такому разі атерому потрібно видалити якнайшвидше.
Якщо не провести хірургічне втручання, існує ризик самостійного розриву атероми, з виділенням її вмісту назовні. Екстрене хірургічне видалення атероми, в такому разі, більш травматичне і гарантувати естетично привабливий результат складніше. При неповному видаленні розірваної капсули атероми, ризик рецидиву значно зростає.
Тож зрозуміло, що єдиним надійним методом лікування атероми є видалення оперативним шляхом. Багатьох лякає така перспектива, тому до хірурга часто звертаються пацієнти з вже запаленими кістами, досить великих розмірів. Варто зазначити, що результат видалення, в багатьох випадках, залежить саме від своєчасного звернення до лікаря.

Як видаляють атерому?
У разі появи атероми, є тільки два шляхи вирішення питання – видаляти чи не видаляти атерому. Звернувшись до лікаря хірурга, ви зможете отримати компетентну відповідь на це питання. Консервативного методу лікування атером просто не існує. Але існують випадки, коли доречно не чіпати маленьку атерому, а спостерігати, періодично обстежуючись у лікаря. У інших же випадках, необхідне хірургічне втручання.
Видалення атероми у хірурга – це класичний хірургічний спосіб із застосуванням скальпеля, при якому атерома видаляється разом із капсулою повністю, а рецидиви майже не трапляються.
Одразу хочеться розсіяти існуючі помилкові твердження, щодо видалення атером без операції. Видалення за допомогою лазерного або радіохвильового обладнання – це також хірургічне видалення, адже необхідно усунути капсулу атероми, а не розрізавши шкірний покрив – зробити це неможливо. Крім того, атерома пов’язана зі шкірою, тому при хірургічному видаленні пухлини необхідно відокремити її від шкіри.
Акуратний та мінімально короткий розріз шкіри, який виконується у правильному напрямку і закривається потім косметичним швом або спеціальним пластиром, однаково добре загоїться, незалежно від використання скальпеля, лазера чи радіохвилі. При видаленні атероми лазером та радіоножем, капсулу відділяють від навколишніх тканин з мінімальною травмою та кровотечею, припікаючі навколишні судини. У цьому різниця цих методів.
Оперативне втручання при атеромі – це амбулаторна операція, яка проводиться під місцевим знеболенням. Досвідчені хірурги швидко та якісно виконують видалення, з максимальним комфортом для пацієнта, який у той самий день повертається додому.
Естетичний результат такого видалення залежить від багатьох факторів:
· Розмір та стан атероми
· Професійний рівень лікаря
· Якісний хірургічний інструментарій та обладнання
· Правильна техніка накладання швів
· Якісний шовний матеріал
Тож будьте уважні до свого здоров’я, звертайтеся до професіоналів завчасно, не бійтеся оперативного втручання, наразі у сучасній хірургії використовуються передові методи, а багато операцій перейшли у розряд амбулаторних, ви здивуєтеся, наскільки легкою та малотравматичною може бути хірургія сьогодення.