Люди можуть втомлюватись упродовж дня, виконуючи ті чи інші завдання, – це нормально. Але ось відчуття постійної втоми – не зовсім вписуються у категорію нормального самопочуття і точно не має нічого спільного зі здоров'ям. Навпаки – почуття постійної втоми значно погіршує якість життя.
Невролог, лікарка-психіатр Людмила Підкуймуха розповіла про синдром хронічної втоми та пояснила, коли доцільно втому вважати захворюванням.
Дивіться також Коли погіршення пам'яті є ознакою деменції чи Альцгеймера: як не пропустити тривожні симптоми
Синдром хронічної втоми (СХВ) – це хронічне захворювання не до кінця з'ясованої етіології, яке суттєво погіршує якість життя та функціонування людини,
– зазначила лікарка.
До факторів ризику СХВ відносять :
хронічний стрес,
ендокринні захворювання,
інфекційні захворювання,
генетичну схильність.
Синдром хронічної втоми може виникати в будь-якому віці, як в чоловіків, так і у жінок. Найчастіше страждають люди 40+.
Які ж основні симптоми
Людмила Підкуймуха наголосила, що про синдром хронічної втоми доцільно говорити, якщо зниження активності та здатності займатися звичайними справами внаслідок постійного відчуття втоми, триває не менше 6 місяців.
До того ж потрібно врахувати, що ця втома не викликана фізичним навантаженням чи видом діяльності, натомість – втома не минає після відпочинку чи сну.
Втома суттєво посилюється після навантаження( розумового чи фізичного). Також спостерігається погіршення якості сну (проблеми з засинанням або підтриманням сну).
Також частими скаргами є:
погіршення концентрації уваги та пам'яті;
головні болі(переважно напруженого типу)
м'язові та суглобові болі;
артеріальна гіпотензія
Як виявити синдром хронічної втоми
Діагностика синдрому хронічної втоми доволі складний процес, адже потрібно виключити багато захворювань, які мають схожу картину: депресивні розлади, гіпотиреоз, інфекції (як от бореліоз),імунодефіцити й інші стани.
Тому зазвичай, щоб підтвердити СХВ потрібно кілька спеціалістів для виключення інших ймовірних причин такого стану.
Специфічних ліків для лікування СХВ наразі не розроблено.⠀
Але важливе місце займають:
Читайте також: Що може ховатися за почуттям оніміння різних ділянок тіла
нормалізація режиму дня( сон і відпочинок), гігієна сну, раціональне харчування, дозовані фізичні навантаження, психотерапія.
А також симптоматичне медикаментозне лікування.скачать dle 12.0
Как производятся крафтовые одноразовые стаканы?
Сегодня крафтовые одноразовые стаканы стали очень популярны как экологичная и стильная альтернатива пластиковым стаканам. Все больше кафе, ресторанов и кейтеринговых компаний переходят на использование крафтовой одноразовой посуды, в том числе стаканов из...
Read more