Лікар загальної практики Олена Горіна розповіла, що вигоряння на роботі призводить до депресії, патологій ШКТ, загострення хронічних захворювань, зниження імунітету та частих ГРВІ.
У бесіді фахівець зазначила, що так зване вигоряння є наслідком постійного стресу на роботі, і цей синдром внесено до МКЛ-11.
«Багато хто досі недооцінює небезпеку вигоряння на роботі або навіть ставиться до цієї проблеми скептично. Проте лікарі на міжнародному рівні визнали вигоряння синдромом, який загрожує здоров’ю – не лише психічному, а й фізичному», – заявила Горіна.
Фахівець пояснила, що до синдромів професійного вигоряння ставляться бажання відсторонитися від роботи, виснаження, негативізм та цинізм щодо неї, а також почуття безглуздості. Раніше до групи ризиків відносили медичних та соціальних працівників, освітян, а зараз список значно розширився.
Про початок вигоряння сигналізують безсоння, зниження апетиту, постійна втома, часті головні болі. У такому стані також посилюється залежність від сигарет та алкоголю, що у свою чергу негативно впливає на головний мозок, серце, судини, печінку, легені.
До наслідків вигоряння експерт віднесла зниження імунітету, загострення хронічних захворювань, порушення травлення та захворювання шлунково-кишкового тракту, через що людина змушена регулярно брати лікарняний лист.
The post Лікар оцінила зв’язок професійного вигоряння та депресії first appeared on Woman-24 — жіночий онлайн-портал.