Дефіцит вітамінів групи В відбивається на емоційному стані людини.
Дефіцит – це недобре
Багато людей вважають, що дефіцит вітамінів та мінералів в організмі – це не так страшно, як, скажімо, пневмонія, менінгіт чи рак. Тим часом, навіть при невеликій нестачі корисних речовин людина може втрачати свідомість, пам’ять та координацію. Погодьтеся, що з такими наслідками легко запідозрити будь-яку їхню «страшну» хворобу.
Щоб не піддавати таким випробуванням свою психіку та нервову систему рідних, варто бути уважнішими до власного здоров’я та регулярно перевіряти наявність корисних речовин у крові. а якщо немає часу чи грошей провести аналіз, радимо придивитися до власного самопочуття. Про загрозливі стани можуть попередити характерні симптоми.
Лікар-терапевт Данило Іллясов розповів, як визначити, що у вас чи вашої близької людини сформувався сильний дефіцит вітаміну В12.
– Багато людей недооцінюють важливість вітаміну В12, а хтось і зовсім не знає про його властивості. А тим часом у кожного п’ятого жителя Землі є його дефіцит. Кожен третій перебуває у групі ризику, – наголошує медик.
Чому вітамін В12 такий важливий для здоров’я?
Вітамін В12 допомагає у будові ДНК та відповідальний за нормальний енергообмін. Також вітамін «зміцнює» нерви та нормалізує обмін речовин. Відповідно, якщо утвориться дефіцит, це стане помітно і добре чути стороннім: емоційна гойдалка провокує спалахи люті, гніву та розпачу, які часто супроводжуються криками, криками та театральними жестами.
Ознаки дефіциту вітаміну В12
Різко погіршилася пам’ять, здатність заучувати вірші, номери телефонів чи паспорти. Через дефіцит вітаміну В12 стан нейронних зв’язків і процес доставки кисню в головний мозок помітно погіршуються. Зосередитись на чомусь важливому буває вкрай складно навіть вранці, а ввечері – тим паче.
Продукти зненацька «втратили» звичний смак. Зміна смаку – важлива ознака гострого дефіциту корисної речовини. Якось це може зіграти злий жарт: можна з’їсти якийсь заборонений лікарем продукт і не помітити цього (у складі страви).
Часте поколювання у пальцях ніг. Це неприємний симптом, який згодом унеможливить повноцінні пробіжки або заняття у спортзалі. Навіть прогулятись у парку вам буде складно.
З’являються часті запаморочення. Дефіцит вітаміну В12 завжди негативно позначається на роботі спинного мозку – це призводить до запаморочення і навіть непритомності.
Мова стала блідішою і болить. Цей симптом знають усі лікарі, тому якщо ви поскаржитесь на блідість язика, насамперед вас спрямують здати кров на наявність вітамінів та мінералів.
The post Негативні симптоми: 5 ознак, що у вас гостра нестача вітаміну В12 first appeared on Woman-24 — жіночий онлайн-портал.