Щоб було легше визначитись, чи потрібен у вашому домі повітряочисник, пропонуємо з’ясувати, чим він насправді може бути корисний і розібратись у моделях кліматичної техніки.
Особливості приладів
Очищувачі повітря живляться від електромережі. Вони не потребують особливого догляду й складного обслуговування. Прилади відрізняються між собою дизайном, розмірами, типом монтажу (підвісні та підлогові), способом керування (панель на корпусі, додаток на телефоні, пульт ДУ).
Принцип роботи приладів наступний. Завдяки вбудованому вентилятору повітря потрапляє в ємність, де проходить фільтрацію. Для цього конструкція оснащена системою пиловловлювачів, які звільняють повітряний потік від забруднень, мікробів, запахів. Якщо виробник передбачив в моделі додаткові функції, повітроочисник може іонізувати повітря, озонувати та зволожити.
Від чого пристрій очищує повітря
Прилад позбавляє повітря, яким ми дихаємо, шкідливих елементів:
- Пил і пилові кліщі. Пил – одне з джерел розповсюдження інфекції. Адже мікроби переміщуються в повітрі саме завдяки пилинкам. А ще в ньому мешкають невеличкі кліщі, які є сильними алергенами.
- Шерсть домашніх улюбленців. Якщо ви не уявляєте життя без собаки чи котика, але не можете з ними існувати на одній площі, в нагоді стане очищувач повітря. За відгуками користувачів, він також рятує від сезонної алергії на пилок.
- Запахи. Приготування деяких страв призводить до того, що вся квартира просочується їхніми ароматами. Під час паління на балконі приміщення наповнюється запахом диму. Для вирішення цієї проблеми фахівці також радять купити очищувачі повітря у Львові.
- Цвіль. Якщо у вас не проходить нежить або часто болить голова, добре огляньте квартиру, особливо ванну. Спори цвілі можуть знаходитись будь-де і викликати неприємні симптоми. Найчастіше вони ховаються в санвузлі та кондиціонері.
- Побутова хімія. У квартирі все блищить: підлога, меблі, посуд? Задумайтесь, куди поділись летючі частинки мийного засобу, порошку для прання. Звісно – в повітря.

Види повітроочисників
Залежно від використовуваних фільтрів, побутові очищувачі повітря діляться на такі види:
- Механічні – прилади грубої очистки, оснащені дрібнопористою сіткою для всмоктування великих часток.
- Абсорбційні – доповнюються переважно вугільними картриджами, здатні знищувати запахи, токсини, пилок.
- Електростатичні – притягують забруднення та іонізують повітря.
- НЕРА – затримують найдрібніші частинки, в тому числі тютюновий дим, спори грибів, алергени.
- Фотокаталітичні – завдяки ультрафіолетовому випромінюванню руйнують токсини і бактерії.
Для підвищення ефективності експлуатації, деякі виробники оснащують власну продукцію відразу кількома варіантами фільтрів.
Щоб детально ознайомитись з асортиментом продукції, зайдіть в каталог інтернет-магазину Алло. Тут ви можете вивчити технічні характеристики та особливості роботи різних моделей приладів, порівняти їх, щоб визначитись з найкращим для себе варіантом.